Montenegro

Montenegro, büyüyen ekonomisi, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle huzurlu bir yaşam arayışının yeni adresi oluyor. Düşlediğiniz hayatı yaşamak için daha fazla beklemeyin!

Karadağ, Adriyatik’in ılık sularıyla yıkanan Balkan Yarımadası’nın güneybatısında yer alan  küçük ve son derece güzel bir ülke.

Kendine özgü vahşi doğası, yumuşak iklimi ve saf ekolojisi ile Akdeniz komşularından farklıdır. Orta çağ mimarisi ve antik katedrallerin çoğu günümüze kadar korunmuş ve orijinal güzelliklerini korumuştur. Karadağ, UNESCO’nun 2 nolu bölgesinde, Dünya Kotor ve Perast antik kentleri olan Dünya Doğal ve Tarihi Miras Alanlarını koruma altına aldı. Sırbistan ve Karadağ’ın konfederatif Birlik Devleti’nin bir parçası olan Karadağ, 2006’da tam bağımsızlık kazandı.

Eşsiz iklimi ve el değmemiş doğası nedeniyle Karadağ, turizm sektörünün gelişmesi için parlak beklentilere sahip ve Avrupa’nın önde gelen turist destinasyonları arasında yer almayı planlıyor.

Karadağ kıyı şeridi Hırvatistan sınırındaki Igalo ve Herceg Novi’den Arnavutluk sınırındaki Bojana nehrine uzanıyor. Ülkenin kıyı şeridinin uzunluğu 294 km olup, doğal plajlar 53 km’dir. Karadağ, kum ve jackstone plajları ve zengin subtropikal florasıyla ünlüdür. Dünyanın en muhteşem doğal koylarından biri olan Boka Kotorska burada bulunuyor. Avrupa’nın en büyük doğal limanlarından birini oluşturan dar şelalelerle bağlanmış birkaç küçük koydan oluşuyor.

Ülke topraklarının% 80 kadarı ormanlar, çayırlar ve doğal çayırlarla kaplıdır. 29 adet eşsiz yayla gölleri vardır. En büyük nehirler Tara, Lim, Ceotina’dır. 1.300 metrelik Tara Kanyonu, dünyanın en derin ikinci ve Avrupa’nın en derinidir. Tara Nehri ünlü bir rafting yeridir. Plajda rahatlamanın yanı sıra Karadağ, dalış, rafting, tırmanma, wakeboard ve su kayağı, dağ bisikleti, balık tutma ve kovalamak, binicilik ve yamaç paraşütü gibi çok çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Kış sporları da son yıllarda Karadağ’da aktif olarak gelişiyor. Karadağ’daki en popüler kayak merkezleri, Kasım’dan Nisan ayına kadar kayak sezonuna ev sahipliği yapan Durmitor ve Bjelasnica’nın çarpıcı dağ masiflerinin tabanında yer alan Kolasin ve Zabljak’dır.

 

Herhangi bir gayrimenkul yatırımı yaparak elde edeceğiniz oturma ile sahip olduğunuz haklarınız, yasal değişikliklerden etkilenmeden, Avrupa Birliği’ne girildikten sonrada siz ve aile bireyleriniz için aynı şekilde korunacak. Şu anda elde edilecek olan bu imkan, Avrupa Birliği’ne girdikten sonra zorlaşacak “Vaktiye alsaydık”  dememek için dünyanın en güvenli ülkeleri sıralamasında en üstlerde yer alan Montenegro ‘da (Karadağ)  bir gayrimenkul sahibi olma şansınızı iyi değerlendirin.

Avrupa’nın merkezindeki konumu, hızla büyüyen ekonomisi, gelişmeye açık coğrafi yapısı, tarihsel, kültürel ve doğal zenginliklere sahip olan Montenegro (Karadağ), Avrupa’nın yeni gözbebeği, uluslararası yatırımcıların ise Avrupa’daki yeni hedef pazarı.  Yatırımcılara inanılmaz avantajlar ve imkanlar sunan Balkanların yeni cazibe merkezi Montenegro (Karadağ) uluslararası dev şirketlerin bölgedeki üssü olarak konumlandırılıyor.   Avrupa ülkeleri arasında en uygun ve en kolay oturma ve çalışma izni veren tek ülke . Yabancı yatırımcılara da, yerli yatırımcısı ile aynı hukuki şartları sağlıyor. Vizesiz seyahat imkanı sunuyor . Gelir ve kurumlar vergisi yüzde 9 olan Montenegro, ciddi bir vergi avantaji sağlıyor.

Montenegro’nun Künyesi

Başkenti Podgorica
Yüzölçümü 13.812 km²
Nüfus 620.000
Para Birimi Euro
Kıyı Şeridi 293km
Sahil 72km
İklim (Dört Belirgin Mevsim- Akdeniz, Karasal)
Resmi Dil Montenegro dili/Sırpça

Satış Öncesi ve Satış Sonrası Gayrimenkul Danışmanlığı İçin...

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN